Blog

JPK – brak możliwości wysyłki
Opublikowano 2 lutego 2018

Ministerstwo Finansów informuje, że w związku z pracami serwisowymi na środowisku produkcyjnym JPK, nie będzie możliwości wysyłania plików JPK w dniu 02.02.2018


Do góry

JPK w Faktura-NT
Opublikowano 9 grudnia 2016

Dzięki Faktura-NT wyślesz pliki bezpośrednio do Ministerstwa Finansów. Pamiętaj, aby wysłać plik JPK musisz posiadać czytnik i kartę z elektronicznym podpisem kwalifikowanym (https://pl.wikipedia.org/wiki/Podpis_kwalifikowany). Moduł JPK pozwala również na eksport danych w postaci elektronicznej do Twojego biura rachunkowego.
Jeszcze w grudniu br. pojawi się usługa, która będzie pozwalała na centralną wysyłkę pliku JPK otrzymanych od kilku podmiotów. Taki obowiązek od nowego roku będą miały wszystkie Urzędy Gmin. W tym przypadku wystarczy zainstalować Faktura-NT wszędzie tam gdzie są wystawiane faktury, system po połączeniu sprzedaży wszystkich podmiotów podległych wyśle jeden wspólny plik JPK z Urzędu Gminy.


Do góry

Faktury w Euro Vat w PLN
Opublikowano 9 grudnia 2016

Łatwy sposób na wystawienie faktury w Euro, gdzie wartość Vat wyrażona jest PLN

Czy tego chcemy czy nie, polskie regulacje podatkowe powoli, ale konsekwentnie zmierzą ku wspólnej walucie. Dlatego też coraz częściej działające w Polsce firmy wymagają od swoich dostawców wystawiania faktur w Euro, gdzie VAT będzie przeliczony na w PLN.
Oczywiście Faktura-NT umożliwia wystawienie takiego dokumentu w prosty i szybki sposób.
Pamiętaj! Przed wystawieniem takiej faktury należy uzupełnić numery rachunków bankowych dla PLN i Euro.  (Konfiguracja > Dane Twojej firmy > Rachunki firmowe)
Oto jak wystawiamy fakturę w Euro, której VAT będzie przeliczony na PLN:
1. Dokumenty > Faktura sprzedaży > Nowa faktura w walucie
2. Domyślnie ustawione jest Euro
3. Po dodaniu towarów do faktury naciśnij Drukuj.
4. Program Faktura-NT zapyta o datę zaksięgowania i ewentualnie pobierze średni kurs NBP bezpośrednio z Internetu.
5. Po wybraniu daty księgowania program przeliczy wartość podatku VAT i przygotuje wydruk faktury w dwóch walutach.

Należy pamiętać, że kwota słownie nie jest konieczna i w przypadku faktury w Euro nie będzie prezentowana. To samo dotyczy wartości brutto, która w tym przypadku w związku z zaokrągleniami przelicznika byłaby nieprawidłowa. Jeśli jednak zajdzie taka konieczność, w programie znajduje się szablon „Klasyczny eksport rozbudowany”, w którym prezentowane są wartości w dwóch walutach.


Do góry

Aktualizacja Citibank
Opublikowano 31 lipca 2013

Poprawiliśmy obsługę Citibank, w którym ostatnio pojawił się  problem z pobieraniem wyciągów.

Wersję można pobrać: http://www.update.faktura-nt.pl/SetupFaktura-NT.exe

Obecnie program pobiera wyciągi:

- ING, ING korporacyjny

- iPKO (PKO BP)

- PEKAO24

- PEKAOBIZNES24

- BGŻ

-BZWBK

- Multibank

- inteligo.pl

- Citibank

- BPH

- Credit Agricole

- Volkswagen Bank

- mBank

- Nordea net bank

- Deutsche Bank

- Alior bank

- Millenium
W przypadku Volkswagen Bank ze względu na token wymagany w procesie logowania wyciągi nie mogą być pobierane automatycznie.

Zdajemy sobie sprawę jak ważną funkcją jest możliwość pobierania wyciągów z banków i automatycznego wiązania ich z fakturami, więc każde zgłoszenie związane z problemami współpracy programu z bankiem traktowane jest priorytetowo.


Do góry

Nowy serwis mBanku
Opublikowano 26 czerwca 2013

Coraz częściej pojawia się pytanie:

„Czy możemy przejść na nowy system mBanku i czy Faktura-NT będzie go obsługiwała?”

Tak. Dostęp do konta w fazie przejściowej jest zapewniony w nowej i starej wersji systemu, póki co Faktura-NT obsługuje tylko starą wersję serwisu. Jak tylko koledzy z mBanku uporają się ze wszystkimi zmianami, wtedy w ciągu kliku dni dodamy obsługę nowego serwisu.

Moja opinia na temat nowego serwisu mBanku?

 

Choć na początku miałem problem ze znalezieniem rachunku firmowego (umieszczono go teraz w zakładce „profil firmowy”) to interfejs banku wydaje się być jednak miły. A na pewno jest bardziej kolorowy :) i trochę sync’owy, np. przelewy do US wykonuje się o niebo lepiej.

 


Do góry

Kategorie


Tagi